https://iqmatrix.com/    באדיבות Adam Sicinski

מי איתנו?

הצוות שעומד לרשותכן/ם במרחב R&D הוא מגוון מאד וגמיש, בהתאם לרוח הלמידה במרחב שלנו. מנחות ומנחים בוגרים וצעירים, מומחים ומומחיות במיגוון תחומים, א/נשי מקצוע, מייקריות/ים, ובקיצור – כל מי שתירצו לגייס לעזרה בהתאם לצורך – נשקיע בגיוס שלו או שלה.

נשמח אם תבחרו להצטרף – ראו למטה טופס הצטרפות.

אלה הא/נשים שאיתנו כהתחלה:

 

ענב כורם סלקמן

ד”ר ענב כורם סלקמן

* על קצה המזלג: ד”ר ענב כורם סלקמן, אני אמא לשלוש בנות מקסימות, חיה ופועלת בזכרון יעקב.

* ה-R&D  שלי: דוקטור לננוטכנלוגיה, חקרתי ופיתחתי ננוחלקיקים לאבחון וריפוי מחלות, בעיקר סרטן, וליוויתי סטודנטים לתארים מתקדמים במחקר ופיתוח. עוסקת גם ביעוץ נגישות בחברה משפחתית (כורם הנגשה).  מאוד מתעניינת, לומדת, חוקרת ומתנסה בפרויקטי למידה אחרת ואלטרנטיבית.

* למה אני כאן: כי אני פשוט אוהבת להיות בסביבה שחוקרת ומפתחת, וחשוב לי להיות חלק מסביבה כזאת אשר נועדה לילדים.

* אתרום אם תירצו: שותפות, עידוד, הקשבה, עיצוב מרחב והנחייה.

ד”ר טלי בארי

* על קצה המזלג: ד”ר טלי בארי, אני אמא לשישה א/נשים יקרות ויקרים, חיה ופועלת בקיבוץ מעין ברוך שבצפון-צפון הארץ, בקצה אצבע הגליל.

* ה-R&D שלי: במשך שנים רבות עסקתי בהוראת ביולוגיה וכימיה בתיכון. התמחיתי בעקרונות של החקירה המדעית, וגם בעקרונות של הפיתוח הטכנולוגי. השילוב בין שני אלה הוליד רעיון פדגוגי. בניתי עם עמיתַי למקצוע סביבת למידה שהשתלבו בה מחקר מדעי ופיתוח טכנולוגי ככלים לפתרון בעיות. בלימודי התואר השני והשלישי בפקולטה לחינוך למדע וטכנולוגיה בטכניון חקרתי את סביבת הלמידה שפותחה, והובלתי את יישומה בשישה בתי ספר בצפון.

* למה אני כאן: אני מאמינה מאד-מאד בלמידה שנעשית תוך מחקר ופיתוח של פתרונות לבעיות אמיתיות מהחיים, כמו בסביבת הלמידה הפיזית שפיתחנו בצפון הארץ, ושואפת ליישם אותה גם במרחב דיגיטלי.

* אתרום אם תירצו: הנחיה כללית בתהליך המו”פ, הכוונה לפי הצורך בנושאים ביולוגיים וכימיים, עצה ידידותית בעת הצורך, ארגון כללי של מרחב הלמידה.

ניר גוטליב

* על קצה המזלג: היי, אני ניר, במקור מראשל”צ וכיום מירושלים, אני מתלהב לעיתים תכופות, ובעיקר מרעיונות חדשים ומרעננים, מיזמים צעירים, והתפתחויות טכנולוגיות.

* ה-R&D  שלי: אפיון חווית משתמש במוצרים דיגיטליים (UX), הדרכת יזמים צעירים, הוראת מדעים וטכנולוגיה.

* למה אני כאן: אני מתעקש לראות באתגרים הזדמנויות ללמידה, לפיתוח מיומנויות אישיות ולהעלאת הבטחון שלנו להתמודדות עם קשיים אחרים שיגיעו בעתיד. חשוב לעבור אתגר עם עזרה והדרכה מאחרים, ואני שמח לעמוד לשירות כל צוות שניצב מול כל אתגר.

* אתרום אם תירצו: עזרה בסיעור מוחות למציאת פתרונות אפשריים לבעיות ספציפיות, ובעיקר פתרונות טכנולוגיים. עזרה במחקר לגבי הבעיה, ומיקוד תתי-הבעיות הנדרשות לפתרון עבורה. עזרה בהכנה ואימון על הצגת הפתרון במצגת, ומול קהל (פיזי או וירטואלי)

ד”ר גליה דור

* על קצה המזלג: ד”ר גליה דור. חיה על הקו בין תל אביב לקיוטו ובייג’ינג (כשאין קורונה…).מרצה באוניברסיטת תל אביב ולקהל הרחב, מדריכה סמינרים מטיילים במזרח אסיה (דגש על יפן וסין), שפית המומחית לקולינריה אסייתית -טבעונית (גם מההיבט התזונתי)

* ה-R&D  שלי: ד”ר לפילוסופיה סינית ואסתטיקה יפנית. M.A. בביולוגיה ואבולוציה והתנהגות בעלי חיים. מטפלת מוסמכת ברפואה סינית ושיאצו . מפתחת תוכנית ‘קאיזן אישי’ לשיפור אישי מתמיד וטיפוח של הבריאות

פילוסופיה סינית ומגוון אומנויות המגע והתנועה כפרקטיקה מעשית ועכשווית

* למה אני כאן: קודם כל אוהבת לעזור ברמה האישית…ברמה הפילוסופית-חברתית, מאמינה שהשכלה, ידע והרחבת הדעת ופתרון בעיות חכם – יכולים להיות ‘משני ואפילו מצילי חיים’ עבור ילדים ומבוגרים.

יודעת ללמד ולהסביר ולמצוא את הנקודה בה קשה לתלמיד, במקצועות העיוניים מלמדת בשיטת מעגלים (מהרחב למצומצם), בתחומים נפשיים יודעת לסייע בהקשבה, שיחה ומגוון טכניקות ממזרח אסיה (כמו למשל מדיטציה).

* אתרום אם תירצו: אשמח לתרום ולעזור בייעוץ, הוראה, פתרון בעיות (על פי הפילוסופיה הסינית) ועוד.

גלעד בארי

* על קצה המזלג: היי, אני גלעד, במקור ממעין ברוך והיום מתגורר בת”א. אני אוהב טכנולוגיה, מדע, מתמטיקה, היסטוריה וידע באופן כללי.

* ה-R&D שלי: ניהול צוותי פיתוח בחברות צעירות במגוון רחב של תחומים, אבל בעיקר הנדסת תוכנה.

* למה אני כאן: אשמח לעזור לילדים וילדות סקרנים להרחיב אופקים ולממש את הפוטנציאל שלהם בתחומים טכנולוגיים.

* אתרום אם תירצו: עזרה בהנדסת תוכנה, הכוונה כללית ועזרה במיקוד ועזרה בהגדרת הבעיה.

איריס בארי

* על קצה המזלג: נשואה לגלעד ואמא לתבור. גרה ביפו.

* ה-R&D שלי: בהכשרתי, למדתי וטרינריה (DVM) בפקולטה לחקלאות ברחובות. המשכתי לשנת אינטרנשיפ בבית החולים בבית דגן במחלקת חירום וטיפול נמרץ. כיום אני עובדת במרפאה בבת ים שמטפלת בעיקר בכלבים ובחתולים.

* למה אני כאן: מאז ומעולם התעניינתי בגישות חינוך ובדרכי למידה. אני מאמינה בגישת החינוך המונטסורית שמתרכזת במימוש הפוטנציאל והסקרנות הטבעית של הילד.

* אתרום אם תירצו: בתחום הוטרינריה ורפואת בעלי החיים, ייעוץ, עזרה והכוונה בכל הנוגע לפתרון בעיות שמעניינות את ילדכם בתחום.

רוצים להצטרף?

כדי לתת מענה מקצועי לכל לומד/ת במרחב R&D , נרצה שיהיו איתנו א/נשי מקצוע מתחומים מגוונים, וגם מנחות ומנחים נוספים. קיראו כאן על אופן הסיוע שתוכלו לתת. נשמח שתהיו איתנו.

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן